mentoring

Edukuj w pracy!

Masz cennych i doświadczonych pracowników, ale brak im znajomości języków obcych. Nie zwlekaj. Zajrzyj na oferowane przez szkoły językowe kursy językowe dla firm i zorganizuj zajęcia we własnym biurze. W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości jak ważna jest znajomość języków obcych.

Jak to drzewiej bywało

Nasi rodzice uczyli się tylko jednego języka, który na dodatek wszyscy, łącznie z nauczycielami, traktowali jako zło konieczne. Skutkiem tego jest cała armia doświadczonych, sprawdzonych i wspaniałych pracowników, mówiących tylko i wyłącznie po polsku. Trzeba ich wspierać dodatkowym personelem, mających obowiązki tłumacza, bądź też po prostu zamieniać ich na młodych ludzi, świetnie wykształconych ale niedoświadczonych.

Jeśli twoja firma potrzebuje pracowników, mówiących w obcych językach a nie chcesz pozbywać się starej kadry skorzystaj z bogatej oferty, jaką prezentują szkoły językowe dla firm. Kurs językowy dla firm swoim programem zwykle różni się znacznie od standardowego programu nauki języka. Bowiem oprócz sukcesywnego przemierzania zawiłości mowy w jej wydaniu ogólnym kursy, organizowane dla konkretnej grupy pracowników przewidują naukę słownictwa, dotyczącą ogólnych zagadnień biznesowych i przemysłowych, a także leksyki ściśle związanej z daną branżą.

Jest to niewątpliwie argument, przemawiający za tym, aby zorganizować naukę dla wszystkich zatrudnionych w ramach tej samej placówki. Szkoła językowa dla firm ma dodatkowo w swej ofercie możliwość przeprowadzenia zajęć w zakładzie pracy, co również sprzyja sukcesowi edukacyjnemu, gdyż eliminuje opuszczanie zajęć przez kursantów.

Dziś ważny język

Język angielski to już podstawowa umiejętność, która zdobywana jest przez najmłodszych ludzi podczas pierwszych lekcji w szkole podstawowej. Jeśli jednak potrzebujemy znacznie bardziej specjalistycznej wiedzy, to konieczne jest poszerzanie swoich horyzontów w inny sposób. To na pewno trzeba będzie wykonywać na własną rękę, ponieważ tylko specjalistyczne kursy pozwolą na zrealizowanie tych celów.

Angielski dla biznesu to fachowy kurs, który ceniony jest przez wiele osób, które chcą wiedzieć więcej na temat biznesowych zagadnień obecnych w wielu zachodnich korporacjach. To właśnie one potrzebują wykwalifikowanych pracowników posiadających znajomość języka branżowego na wysokim poziomie. Czasem zdarza się tak, że angielski dla biznesu w poszczególnych firmach są dofinansowane przez same firmy chcące rozwijać swoich pracowników oraz ich umiejętności. Profesjonalne kursy językowe są więc dla wielu priorytetem. Kursy językowe bardzo często realizowane są w siedzibach firm, by przekazywanie wiedzy stało się bardziej wygodne.

Często prowadzone są one przez tak zwanych nosicieli języka, co powala na skuteczniejszą i bardziej naturalną naukę. Na pewno takie zajęcia dają więcej kursantów, którzy szybciej mogą złapać prawidłowy kontakt oraz zapoznać się z akcentem, który jest trudny do wyuczenia.