radia

Słuchamy radia

Radio towarzyszy nam każdego dnia, czy to w domu czy w pracy. Niezależnie od tego, gdzie pracujemy i co robimy większość z nas lubi słuchać radia. W każdym mieście inne radio jest bardziej popularne. Radio Zet króluje niewątpliwie w Warszawie. Mieszkańcy stolicy lubią brać udział w różnych proponowanych quizach i konkursach w radiu.

Jak to jest z tą otwartością?

Generalnie zauważa się, że społeczeństwo jest bardziej otwarte i podejmuje wyzwania. Kiedyś tak wiele osób nie brało czynnego udziału w zabawach i nie współpracowało z radiem. Radio zet umożliwia swoim słuchaczom wybór ich ulubionych piosenek. Następnie prowadzący doprowadzają do tego, że wraz z dedykacją daną piosenkę można usłyszeć na antenie. Radio zet stara się umilać czas każdego dnia. Oprócz ulubionych piosenek mieszkańców stolicy i nie tylko.

Słyszymy także różne żarty na temat polityków, służby zdrowia i sytuacji z życia codziennego. Radio ma za zadanie głównie informować w faktach o wydarzeniach każdego dnia. Mamy na bieżąco wiedzieć, co ważnego dzieje się obecnie w kraju i poza jego granicami. Wykonując czynności dnia codziennego niemalże przy okazji dowiadujemy się wielu interesujących rzeczy. Rozmaite audycje mają za zadanie poszerzać wiedzę odbiorców i zachęcać do tego, żeby ich słuchać.

W Polsce, w przeciwieństwie do USA, rano radio wygrywa z telewizją. – Po obudzeniu, kiedy przygotowujemy śniadanie, ubieramy się i wykonujemy wszystkie poranne czynności, chętniej słuchamy radia, niż oglądamy telewizję. Radio nie absorbuje nas w takim stopniu, a jednocześnie daje to, co o tej porze jest istotne. Do tego niezbędny jest jednak dobry prowadzący.
Dobry prowadzący potrafi zrozumieć swoich słuchaczy i odpowiednio dopasować program. W radiu zet słuchacze znają prowadzących, a każdy z nich ma swojego faworyta. Chodzi tutaj przede wszystkim o styl prowadzenia i komunikacji interpersonalnej. Budowaniu zaufania i wiarygodności.